Langenzersdorfer Weihnachtsmarathon
2103 Langenzersdorf
- 4.8k
- 9.6k
- 13.1M
- 26.2M
- 26.2M relay
- 26.2M relay
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:45 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.795 K |
| Participants: | everybody |
| Age: | older than 10 |
| Course profile: | flat course |
| Time limit: | 1:15 hours |
Age restrictions
Where is the parking area?
What:
Parking for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 9.59 K |
| Participants: | adults and youth |
| Age: | older than 10 |
| Course profile: | flat course |
| Time limit: | 2:00 hours |
Age restrictions
Where is the parking area?
What:
Parking for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
| Participants: | adults and youth |
| Age: | older than 10 |
| Course profile: | flat course |
| Time limit: | 3:00 hours |
Age restrictions
Where is the parking area?
What:
Parking for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults and youth |
| Age: | older than 10 |
| Course profile: | flat course |
| Time limit: | 5:00 hours |
Age restrictions
Where is the parking area?
What:
Parking for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults and youth |
| Age: | older than 10 |
| Relay: | 4-person relay |
| Relay handoff point: | 10.549 / 10.549 / 10.549 / 10.549 km |
| Course profile: | flat course |
| Time limit: | 5:00 hours |
Age restrictions
Where is the parking area?
What:
Parking for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Sunday, December 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults and youth |
| Age: | older than 10 |
| Relay: | 8-person relay |
| Relay handoff point: | 5.274 / 5.274 / 5.274 / 5.274 / 5.274 / 5.274 / 5.274 / 5.274 km |
| Course profile: | flat course |
| Time limit: | 5:00 hours |
Age restrictions
Where is the parking area?
What:
Parking for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the showers?
What:
Showers for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
Where are the changing rooms?
What:
Changing rooms for all races.
Where:
Seeschlacht, 2103 Langenzersdorf
children/youth
dp.event.results.label
Nearby accommodations
Contact
17107/989392/2026-01-02 13:51:04