19. Mittsommernachtslauf
Wed, June 10, 2026
31608 Marklohe
31608 Marklohe
Wettbewerbe
- 3.5k Walk/Nordic walk
- 6.5k Walk/Nordic walk
- 6.5k
- 11k Walk/Nordic walk
- 11k
- 14k
- 18k
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 3.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:45 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 6.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 11 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:40 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 11 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:25 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 14 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 18 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportallee 8, 31595 Steyerberg
Nearby accommodations
Contact
28370/975495/2025-09-06 10:39:06