„S-RUN“ Sparkassenlauf „Rund um das Dünkreuz“
Sat, August 29, 2026
37327 Birkungen
37327 Birkungen
Wettbewerbe
- 6k
- 6k Nordic walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beinröder Str. 80, 37327 Birkungen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beinröder Str. 80, 37327 Birkungen
Race Overview
| Date: | Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beinröder Str. 80, 37327 Birkungen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beinröder Str. 80, 37327 Birkungen
Race Overview
| Date: | Saturday, August 29, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beinröder Str. 80, 37327 Birkungen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beinröder Str. 80, 37327 Birkungen
Nearby accommodations
Contact
29638/989242/2025-12-29 17:11:05