1. Mai LäufLE & audius Duathlon
Fri, May 1, 2026
70771 Leinfelden-Echterdingen
70771 Leinfelden-Echterdingen
Wettbewerbe
- 5k
- Duathlon (27,5 km)
- 10k
Race Overview
| Date: | Friday, May 1, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportpark Goldäcker, Leinfelder Straße 101, 70771 Leinfelden-Echterdingen, DE
Race Overview
| Date: | Friday, May 1, 2026 |
|---|---|
| Sport: | duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportpark Goldäcker, Leinfelder Straße 101, 70771 Leinfelden-Echterdingen, DE
Race Overview
| Date: | Friday, May 1, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportpark Goldäcker, Leinfelder Straße 101, 70771 Leinfelden-Echterdingen, DE
Nearby accommodations
Contact
29871/987237/2025-12-04 17:39:06