20 km de Lausanne
Sun, April 26, 2026
1018 Lausanne
1018 Lausanne
Wettbewerbe
- 4k
- 10k
- 10k Walk/Nordic walk
- 20k
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | youth & children |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vidy, 1018 Lausanne
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:15 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vidy, 1018 Lausanne
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:15 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vidy, 1018 Lausanne
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 20 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vidy, 1018 Lausanne
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5952/994418/2026-03-20 21:23:03