GISAduathlon by SV Halle
Sun, April 26, 2026
06258 Schkopau OT Döllnitz
06258 Schkopau OT Döllnitz
Wettbewerbe
- Duathlon (29 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Sport: | duathlon |
| Event-Type: | race |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 3 K |
| Participants: | youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schkopau, Berliner Straße 100, Abfallwirtschaft GmbH Halle-Lochau
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schkopau, Berliner Straße 100, Abfallwirtschaft GmbH Halle-Lochau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
13629/992028/2026-02-23 06:37:03