La Bussigny Run
June 2026
1030 Bussigny
1030 Bussigny
Wettbewerbe
- 5k
- 10.6k Walk
- 10.6k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Place de la Plannaz, Bussigny
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Place de la Plannaz, Bussigny
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 10.6 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Place de la Plannaz, Bussigny
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Place de la Plannaz, Bussigny
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, June 20, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10.6 K |
| Participants: | adults |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Place de la Plannaz, Bussigny
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Place de la Plannaz, Bussigny
Nearby accommodations
Contact
8188/967800/2025-07-03 14:11:08