15. Lauf in den Mai
Thu, April 30, 2026
27607 Geestland
27607 Geestland
Wettbewerbe
- 5k Walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Thursday, April 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:30 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Geestland-Neuenwalde, Debstedter Chaussee, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Thursday, April 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Geestland-Neuenwalde, Debstedter Chaussee, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Thursday, April 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Geestland-Neuenwalde, Debstedter Chaussee, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
5938/978923/2025-09-28 18:39:04