2. LIFESTYLE Power Marsch
Sun, April 26, 2026
97082 Würzburg
97082 Würzburg
Wettbewerbe
- 25k Hiking
- 25k Inline skating
- 50k Hiking
- 50k Inline skating
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 25 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mainaustraße 48, 97082 Würzburg
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | (inline) skating |
| Distance: | 25 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mainaustraße 48, 97082 Würzburg
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 50 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mainaustraße 48, 97082 Würzburg
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | (inline) skating |
| Distance: | 50 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mainaustraße 48, 97082 Würzburg
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
29188/989487/2026-01-05 16:49:05