Netphener Keilerlauf
Sat, April 25, 2026
57250 Netphen
57250 Netphen
Wettbewerbe
- 1.3k
- 6.5k Run & Walk
- 10.5k
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:05 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 1.25 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Haardtstraße 35, 57250 Netphen-Deuz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Haardtstraße 35, 57250 Netphen-Deuz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:50 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Haardtstraße 35, 57250 Netphen-Deuz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
7210/990887/2026-01-24 23:51:02