ALOHA TRI Mondseeland
Sun, September 6, 2026
5310 Mondsee
5310 Mondsee
Wettbewerbe
- Triathlon (28,75 km)
- Triathlon (47,5 km)
- Triathlon (111 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 K |
| Cycling: | 23 K |
| Running: | 5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mondsee Marktplatz, Marktplatz 14, 5310 Mondsee, AT
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 36 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mondsee Marktplatz, Marktplatz 14, 5310 Mondsee, AT
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.9 K |
| Cycling: | 88 K |
| Running: | 21.1 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mondsee Marktplatz, Marktplatz 14, 5310 Mondsee, AT
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
29982/986661/2025-11-29 14:57:05