Amrumer Mukolauf
Sat, May 23, 2026
25946 Nebel
25946 Nebel
Wettbewerbe
- 4.5k Run & Walk
- 13.5k Run & Walk
- 26.5k
Race Overview
| Date: | Saturday, May 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:45 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 4.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fachklinik Satteldüne, Tanenwai 32, 25946 Nebel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fachklinik Satteldüne, Tanenwai 32, 25946 Nebel
Race Overview
| Date: | Saturday, May 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fachklinik Satteldüne, Tanenwai 32, 25946 Nebel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fachklinik Satteldüne, Tanenwai 32, 25946 Nebel
Race Overview
| Date: | Saturday, May 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fachklinik Satteldüne, Tanenwai 32, 25946 Nebel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fachklinik Satteldüne, Tanenwai 32, 25946 Nebel
Nearby accommodations
Contact
9201/990145/2026-01-16 00:15:03