Aquarium Run
Jenks, OK 74037
- 1M
- 1M Run & Walk
- 5k
- 10k
- 13.1M
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 27, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:25 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 27, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:25 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 1 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 27, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:20 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 27, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:20 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, March 27, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Oklahoma Aquarium, 300 S Aquarium Dr,, Jenks, OK 74037, US
Nearby accommodations
Contact
26036/996591/2026-04-09 08:31:04