Athens Marathon - The Authentic
Sun, November 8, 2026
116 35 Athina
116 35 Athina
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 26.2M
- 26.2M (Walk)
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:50 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:50 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:23 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
409/998222/2026-04-21 15:23:02