BALTIC x Cross Duathlon
September 2026
18609 Binz
18609 Binz
Wettbewerbe
- Cross duathlon (16 km)
- Cross duathlon (relay, 16 km)
- Cross duathlon (31 km)
- Cross duathlon (relay, 31 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:10 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 2.5 K |
| Cycling: | 11 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schmachterseestraße 5, 18609 Binz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:10 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 2.5 K |
| Cycling: | 11 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schmachterseestraße 5, 18609 Binz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schmachterseestraße 5, 18609 Binz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schmachterseestraße 5, 18609 Binz
Nearby accommodations
Contact
29672/979442/2025-10-02 12:21:06