Berden Voorjaarsloop
February 2027
5912pn Venlo
5912pn Venlo
Wettbewerbe
- 4k (teams)
- 7.5k (teams)
- 15k (teams)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, February 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:25 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hagerhofweg 15, 5912pn Venlo
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, February 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7.5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hagerhofweg 15, 5912pn Venlo
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, February 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 15 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hagerhofweg 15, 5912pn Venlo
Nearby accommodations
Contact
28439/993529/2026-03-13 14:11:05