Berg & Dal Cross-Duathlon
September 2026
6561 KH Groesbeek
6561 KH Groesbeek
Wettbewerbe
- Cross duathlon (relay, 28 km)
- Cross duathlon (15 km)
- Cross duathlon (relay, 15 km)
- Cross duathlon (28 km)
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 7 K |
| Cycling: | 18 K |
| Running: | 3 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Derde Baan, 6561 KH Groesbeek
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 4 K |
| Cycling: | 9 K |
| Running: | 2 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Derde Baan, 6561 KH Groesbeek
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 4 K |
| Cycling: | 9 K |
| Running: | 2 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Derde Baan, 6561 KH Groesbeek
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | cross duathlon |
| Running: | 7 K |
| Cycling: | 18 K |
| Running: | 3 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Derde Baan, 6561 KH Groesbeek
Nearby accommodations
Contact
26903/982843/2025-10-24 19:31:08