Berner Rundfahrt
Sat, May 9, 2026
3250 Lyss
3250 Lyss
Wettbewerbe
- 34.0k Road cycling
- 67.9k Road cycling
- 101.9k Road cycling
- 135.8k Road cycling
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:45 PM |
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 33.95 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werkstrasse 36, 3250 Lyss
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 67.9 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werkstrasse 36, 3250 Lyss
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:40 AM |
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 101.85 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werkstrasse 36, 3250 Lyss
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | Roadbike |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 135.8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Werkstrasse 36, 3250 Lyss
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27950/992455/2026-02-27 16:21:05