Charity-Lauf der Volksbanken Raiffeisenbanken
Sat, July 4, 2026
84389 Postmünster
84389 Postmünster
Wettbewerbe
- 6.5k
- 8k Nordic walk
- 11k Nordic walk
- 12k
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 11 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 12 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Beckenrandstraße 10, 84389 Postmünster
Nearby accommodations
Contact
28903/997319/2026-04-13 19:23:05