Stadtlohner Kemper Citylauf
Fri, May 8, 2026
48703 Stadtlohn
48703 Stadtlohn
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 10k relay
Race Overview
| Date: | Friday, May 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Stadtlohn, Dufkampstraße 42, Stadthalle
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadtlohn, Dufkampstraße 42, Stadthalle
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, May 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Stadtlohn, Dufkampstraße 42, Stadthalle
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadtlohn, Dufkampstraße 42, Stadthalle
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Friday, May 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 3-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Stadtlohn, Dufkampstraße 42, Stadthalle
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stadtlohn, Dufkampstraße 42, Stadthalle
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
5752/996033/2026-04-02 23:43:03