Coastal Trail Series Marathon, South Devon
January 2027
South Devon TQ7 2BT
South Devon TQ7 2BT
Wettbewerbe
- 10k Trailrun
- 21.1k Trailrun
- 42.2k Trailrun
- 55k Trailrun
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 30, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 10 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kingsbridge, TQ7 2BT South Devon
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 30, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 21.0975 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kingsbridge, TQ7 2BT South Devon
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 30, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 08:45 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 42.195 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kingsbridge, TQ7 2BT South Devon
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 30, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 07:45 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 55 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kingsbridge, TQ7 2BT South Devon
Nearby accommodations
Contact
14099/991675/2026-02-12 11:11:04