Course des Lions de l'Espoir
November 2026
92340 Bourg-la-Reine
92340 Bourg-la-Reine
Wettbewerbe
- 0.9k
- 5k
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:55 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 0.9 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
10007/985136/2025-11-22 17:41:10