Dörpener Nordland-Lauf
April 2027
26892 Dörpen
26892 Dörpen
Wettbewerbe
- 2.5k Run & Walk
- 5k Run & Walk
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, April 16, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 04:30 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nordlandallee, 26892 Dörpen, DE
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, April 16, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 05:30 PM |
| Sport: | Run & walk |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nordlandallee, 26892 Dörpen, DE
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, April 16, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 06:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nordlandallee, 26892 Dörpen, DE
Nearby accommodations
Contact
29926/999670/2026-04-29 18:41:06