Dreikönigs-Benefizlauf
Wed, January 6, 2027
91710 Gunzenhausen
91710 Gunzenhausen
Wettbewerbe
- 5.4k
- 5.4k Nordic walk
- 7.8k Nordic walk
- 7.8k
- 10.4k
Race Overview
| Date: | Wednesday, January 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.4 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lindermer 100, 91710 Gunzenhausen
Race Overview
| Date: | Wednesday, January 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.4 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lindermer 100, 91710 Gunzenhausen
Race Overview
| Date: | Wednesday, January 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7.8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lindermer 100, 91710 Gunzenhausen
Race Overview
| Date: | Wednesday, January 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7.8 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lindermer 100, 91710 Gunzenhausen
Race Overview
| Date: | Wednesday, January 6, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10.4 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lindermer 100, 91710 Gunzenhausen
Nearby accommodations
Contact
2473/998252/2026-04-21 15:41:02