Energie-Südwest-Cup Landau-Dammheim
Sun, April 26, 2026
76829 Landau-Dammheim
76829 Landau-Dammheim
Wettbewerbe
- 5k Walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:42 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bornheimer Straße, 76829 Landau-Dammheim
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:40 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bornheimer Straße, 76829 Landau-Dammheim
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bornheimer Straße, 76829 Landau-Dammheim
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
15737/992463/2026-02-27 16:25:04