8. F60-Triathlon in Lichterfeld
Sun, September 6, 2026
0,238 Lichterfeld-Schacksdorf
0,238 Lichterfeld-Schacksdorf
Wettbewerbe
- Triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (54,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 M |
| Cycling: | 18 M |
| Running: | 5 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 43 K |
| Running: | 10 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
29981/986660/2025-11-29 14:57:05