10. Fischland-Darss-Zingst-Ultramarathon (FDZU)
Sat, June 13, 2026
18311 Ribnitz-Damgarten
18311 Ribnitz-Damgarten
Wettbewerbe
- Bike & Run (115 km)
- 100k
- 115k
- 115k relay
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 AM |
| Sport: | Bike & Run |
| Distance: | 115 K |
| Cycling: | 57.5 K |
| Running: | 57.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 100 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 115 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, June 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 115 K |
| Relay: | 5-person relay |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
18311 Ribnitz-Damgarten
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28000/975627/2025-09-07 10:15:06