Frontrun
Sat, August 8, 2026
50933 Jahnwiese
50933 Jahnwiese
Wettbewerbe
- 5k (teams)
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, August 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | everybody |
| Teams: | 2-person team (team members race at the same time) |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jahnwiesen, 50933 Köln
Race Overview
| Date: | Saturday, August 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | everybody |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jahnwiesen, 50933 Köln
Race Overview
| Date: | Saturday, August 8, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | everybody |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Jahnwiesen, 50933 Köln
Nearby accommodations
Contact
4720/992581/2026-02-27 21:07:02