gochNESSTRIathlon
Sun, August 30, 2026
47574 Goch
47574 Goch
Wettbewerbe
- Triathlon (12,7 km)
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Sprint distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, August 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.5 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kranenburger Str. 20, 47574 Goch
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, August 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:30 PM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 18 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Relay: | 3-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat loop course with multiple laps.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kranenburger Str. 20, 47574 Goch
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, August 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 18 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race is on a flat loop course with multiple laps.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kranenburger Str. 20, 47574 Goch
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
14022/988188/2025-12-14 18:45:04