Heidesee Triathlon
Sun, May 17, 2026
76694 Forst
76694 Forst
Wettbewerbe
- Triathlon (40,5 km)
- Swim & Run (33 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, May 17, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1 K |
| Cycling: | 32 K |
| Running: | 7.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Heidesee, 76694 Forst
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, May 17, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Swim & Run |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 33 K |
| Swimming: | 1 K |
| Running: | 32 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Heidesee, 76694 Forst
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
13781/999519/2026-04-25 16:01:03