24. Hohenlockstedter Pellkartoffellauf
Sat, September 26, 2026
25551 Hohenlockstedt
25551 Hohenlockstedt
Wettbewerbe
- 2.8k
- 5k
- 5k Nordic walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2.8 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:00 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:30 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kieler Str. 11, 25551 Hohenlockstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
29720/986737/2025-11-29 15:12:21