51. Hubertuslauf
Sun, October 18, 2026
16816 Neuruppin
16816 Neuruppin
Wettbewerbe
- 3k
- 8k Walk
- 8k
- 15k
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 3 K |
| Participants: | adults |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alt Ruppiner Allee 39, 16816 Neuruppin
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alt Ruppiner Allee 39, 16816 Neuruppin
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 8 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alt Ruppiner Allee 39, 16816 Neuruppin
Race Overview
| Date: | Sunday, October 18, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 15 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Alt Ruppiner Allee 39, 16816 Neuruppin
Nearby accommodations
Contact
3485/986568/2025-11-29 13:25:03