Hünstetter Freundschaftslauf
October 2026
65510 Hünstetten
65510 Hünstetten
Wettbewerbe
- 32k Bicycle tour
- 32k Walk
- 32k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:45 AM |
| Sport: | Cycling |
| Distance: | 32 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bürgerhaus, Am Birnbusch 17, 65510 Hünstetten-Bechtheim
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:45 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 32 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bürgerhaus, Am Birnbusch 17, 65510 Hünstetten-Bechtheim
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, October 3, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 32 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Bürgerhaus, Am Birnbusch 17, 65510 Hünstetten-Bechtheim
Nearby accommodations
Contact
2620/981840/2025-10-24 19:11:16