Powertriathlon Trebgast
Sun, June 28, 2026
95367 Trebgast
95367 Trebgast
Wettbewerbe
- Triathlon (12 km)
- Triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Olympic distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 1.8 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weiherweg 4, 95367 Trebgast
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:50 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 4.8 M |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weiherweg 4, 95367 Trebgast
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 40 M |
| Running: | 9.2 M |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Weiherweg 4, 95367 Trebgast
Nearby accommodations
Contact
ATS Kulmbach
Alte Forstlamer Straße 20
95326 Kulmbach
Germany
Email: orga@tennetpowertriathlon.eu
Links: Official race info |
Website
Alte Forstlamer Straße 20
95326 Kulmbach
Germany
Email: orga@tennetpowertriathlon.eu
Links: Official race info |
Website
13802/997396/2026-04-13 20:31:04