Kiel-Marsch
Sat, September 5, 2026
24159 Kiel
24159 Kiel
Wettbewerbe
- 18k Hiking
- 25k Hiking
- 33k Hiking
- 44k Hiking
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Sport: | hiking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 18 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Sport: | hiking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 25 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Sport: | hiking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 33 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Race Overview
| Date: | Saturday, September 5, 2026 |
|---|---|
| Sport: | hiking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 44 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Nixenweg 4, 24159 Kiel
Nearby accommodations
Contact
28636/997436/2026-04-15 15:37:05