Kitzbühel Triathlon Sprint und Staffel
Sat, September 19, 2026
6370 Kitzbühel
6370 Kitzbühel
Wettbewerbe
- Triathlon (23,75 km)
- Relay triathlon (23,75 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 K |
| Cycling: | 18 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schwarzsee, am See 5, 6370 Kitzbühel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schwarzsee, am See 5, 6370 Kitzbühel
Race Overview
| Date: | Saturday, September 19, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 K |
| Cycling: | 18 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schwarzsee, am See 5, 6370 Kitzbühel
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schwarzsee, am See 5, 6370 Kitzbühel
Nearby accommodations
Contact
29673/989297/2025-12-29 21:51:05