Berliner Powersprint Triathlon
Sun, May 3, 2026
12351 Berlin
12351 Berlin
Wettbewerbe
- Triathlon (11 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, May 3, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 8.7 K |
| Running: | 2 K |
| Participants: | everybody |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lipschitzallee 27-33, 12351 Berlin
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
14015/997200/2026-04-12 14:21:03