46. Küstenkanallauf
26169 Friesoythe
- 5.5k
- 5.5k Walk
- 5.6k Hiking
- 11k
- 11k Hiking
- 11k Walk
- 22k
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.5 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:15 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5.5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:15 PM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 5.6 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 11 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:15 PM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 11 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:15 PM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 11 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Race Overview
| Date: | Saturday, July 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 22 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Friesoythe, Röbkenberg 4a, Sportplatz
Nearby accommodations
Contact
4888/976369/2025-09-13 12:19:04