35. Kusterdinger Hornissenlauf - 4. Lauf des VR-Cups
Sun, July 26, 2026
72127 Kusterdingen
72127 Kusterdingen
Wettbewerbe
- 5.6k
- 10k Walk/Nordic walk
- 10k
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:45 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5.6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände, Jahnstraße 26, 72127 Kusterdingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:55 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände, Jahnstraße 26, 72127 Kusterdingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportgelände, Jahnstraße 26, 72127 Kusterdingen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
1700/981390/2025-10-17 23:29:06