La 30 Trentina
September 2026
38056 Levico Terme
38056 Levico Terme
Wettbewerbe
- 7k
- 30k
- 30k relay
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, September 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 7 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Parco delle Terme di Levico Comune di Levico Terme
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 30 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Parco delle Terme di Levico Comune di Levico Terme
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 30 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Parco delle Terme di Levico Comune di Levico Terme
Nearby accommodations
Contact
11620/978622/2025-09-26 10:11:05