Lauf in den Frühling
March 2027
09648 Mittweida
09648 Mittweida
Wettbewerbe
- 2k
- 4k
- 6k
- 8k
- 10k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:10 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpl. 16, 09648 Mittweida
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpl. 16, 09648 Mittweida
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpl. 16, 09648 Mittweida
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpl. 16, 09648 Mittweida
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Sportpl. 16, 09648 Mittweida
Nearby accommodations
Contact
27299/997103/2026-04-10 11:11:05