21. Lauterner Landschaftsläufe
Sun, September 13, 2026
73540 Heubach
73540 Heubach
Wettbewerbe
- 12.6k
- 12.6k Nordic walk
- 23.5k
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle Lautern, 73540 Heubach-Lautern
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 12.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle Lautern, 73540 Heubach-Lautern
Race Overview
| Date: | Sunday, September 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 23.5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Mehrzweckhalle Lautern, 73540 Heubach-Lautern
Nearby accommodations
Contact
1780/981294/2025-10-17 23:15:03