Meyrin Run
Sat, November 28, 2026
1217 Meyrin
1217 Meyrin
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 10k Walk
- 14k
Race Overview
| Date: | Saturday, November 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 02:45 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue des Lattes, 1217 Meyrin
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, November 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue des Lattes, 1217 Meyrin
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, November 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:30 PM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue des Lattes, 1217 Meyrin
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, November 28, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 14 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Rue des Lattes, 1217 Meyrin
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
7518/994601/2026-03-24 23:31:03