Mad Chicken Run
September 2026
03099 Kolkwitz
03099 Kolkwitz
Wettbewerbe
- 24 hour Trailrun
- 6 hour Trailrun
- 10k
- 13.1M
- 26.2M
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Duration: | 24 hrs. |
| Wertung: | Einzelstarter, Teamwertung möglich |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hänchener Hauptstraße 20, 03099 Kolkwitz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Duration: | 6 hrs. |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hänchener Hauptstraße 20, 03099 Kolkwitz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hänchener Hauptstraße 20, 03099 Kolkwitz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 13.1 M (21,0975 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hänchener Hauptstraße 20, 03099 Kolkwitz
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, September 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hänchener Hauptstraße 20, 03099 Kolkwitz
Nearby accommodations
Contact
27297/980340/2025-10-09 11:11:05