Malta Challenge Marathon
November 2026
Rabat
Rabat
Wettbewerbe
- 11k
- 6k
- 25k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Friday, November 13, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 01:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 11 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 6 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, November 15, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:15 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 25 K |
| Participants: | adults |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
9257/986411/2025-11-28 07:21:03