Muensiger Louf
Sat, September 12, 2026
3110 Münsingen
3110 Münsingen
Wettbewerbe
- 5.2k (teams)
- 5.2k Walk/Nordic walk (teams)
- 10k (teams)
- 10k Walk/Nordic walk (teams)
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
| Participants: | children & students |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
| Participants: | everybody |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 04:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a flat 0.003 miles loop course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, September 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | everybody |
| Course profile: | flat course |
| Timing: | not timed |
Course
This race is on a flat one-lap loop.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
6327/989300/2025-12-29 22:07:03