Natuurloop Zigzag Steenbrugge
October 2026
8310 Assebroek
8310 Assebroek
Wettbewerbe
- 5k
- 10k
- 22k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:40 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Baron Ruzettelaan 296, 8310 Assebroek
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Baron Ruzettelaan 296, 8310 Assebroek
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:20 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 22 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Baron Ruzettelaan 296, 8310 Assebroek
Nearby accommodations
Contact
28198/985944/2025-11-22 17:59:07