Neuhofner Geländecup
4501 Neuhofen an der Krems
- 4.9k
- 9.6k
- 4.9k
- 9.6k
- 4.9k
- 9.6k
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 16, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.9 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 16, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 9.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 30, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.9 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 30, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 9.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Saturday, February 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:15 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.9 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
children/youth
dp.event.results.label
Race Overview
| Date: | expected Saturday, February 13, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 12:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 9.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Neuhofen an der Krems, Sportallee 64, Sportplatz
children/youth
dp.event.results.label
Nearby accommodations
Contact
5776/992272/2026-02-26 14:21:02