Neunkircher Triathlon
Sun, June 21, 2026
66539 Neunkirchen
66539 Neunkirchen
Wettbewerbe
- Relay triathlon (25,8 km)
- Triathlon (25,8 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5.5 K |
| Participants: | adults |
| Relay: | 3-person relay |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lakaienschäferei 1, 66539 Neunkirchen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, June 21, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.3 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5.5 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Lakaienschäferei 1, 66539 Neunkirchen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
13838/992949/2026-03-06 19:49:03