Norderstedt Triathlon
Sun, September 6, 2026
22844 Norderstedt
22844 Norderstedt
Wettbewerbe
- Triathlon (12,7 km)
- Triathlon (25,75 km)
- Triathlon (Sprint distance)
- Relay triathlon (25,5 km)
- Triathlon (Olympic distance)
- Relay triathlon (51,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.75 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 40 M |
| Running: | 10 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Race Overview
| Date: | Sunday, September 6, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 K |
| Cycling: | 40 K |
| Running: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Kulturwerk 1, 22844 Norderstedt
Nearby accommodations
Contact
29653/989250/2025-12-29 17:35:06